Chemiqal Brothers

AKTUALNOŚCI

W jaki sposób SKUTECZNIE usunąć owady z karoserii? 

Owady na masce samochodu po dłuższej trasie to zmora kierowców –

w szczególności latem gdy przemieszczamy się naszymi samochodami jadąc na wakacyjny wypoczynek. Martwe szczątki insektów pozostawione na kilka dni w pełnym słońcu mogą niestety spowodować trwałe wżerki w karoserii Twojego samochodu.

Zasadnym wydaje się być w tym przypadku pozbycie się ich dzięki procesowi polerownia maszynowego lub (w skrajnych przypadkach) ponownym lakierowaniem zderzaka lub maski pojazdu.

Jak wobec tego,  sami możemy poradzić sobie  z tego rodzaju zanieczyszczeniami?

Pierwszym najlepszym sposobem jest zwyczajne umycie wodą przedniej części samochodu pod dużym ciśnieniem zaraz po przebytej trasie, jednak trzeba pamiętać o tym aby lakier naszego samochodu był chłodny a nie rozgrzany. Świeżo osadzone zabrudzenia (owady) powinny z łatwością zejść z lakieru. Natomiast jeśli nie mamy takiej możliwości lub zwyczajnie zapomnimy o tym, a wszystko to, co zebrało się podczas trasy na karoserii zdąży zeschnąć i utrwalić się na lakierze, warto sięgnąć po produkty które z łatwością usuną te zabrudzenia bez niekorzystnego wpływu na wygląd  samochodu.

Samą woda niestety już wiele nie zdziałamy, ponieważ zdążą już zajść reakcje chemiczne pomiędzy materiałem a zanieczyszczeniami z zewnątrz. Nie zaleca się w tym przypadku również szorowanie karoserii gąbką czy rękawicą, ponieważ jest większe ryzyko porysowania lakieru. Środki chemiczne przeznaczone  do usuwania zabrudzeń organicznych mają za zadanie rozpuścić je, jednocześnie pozostając całkowicie neutralne dla lakieru pojazdu. Jednym z podstawowych preparatów do usuwania  tego typu zabrudzeń jest CleanTech BUG OFF. Posiada on zasadowe pH oraz jest bezpieczny dla powłok, lecz w wysokim stężeniu może być szkodliwy dla wosków, które są stosowane na lakierze. Należy przestrzegać zaleceń producenta dotyczących użytkowania produktu (rozcieńczanie).  Nie musimy się w tym momencie obawiać o szkodliwy wpływ na karoserię.

W ofercie naszego sklepu znajdują się również inne znane marki takie jak np. ADBL Beetle Juice Squeezer. Ten  dodatkowo jeszcze lepiej poradzi sobie z  innymi zanieczyszczeniami organicznymi tj.  soki drzewne oraz ptasie odchody. Shiny garage BUG OFF -zawiera składniki rozpuszczające pancerzyki owadów, dzięki czemu charakteryzuje się wysoką skutecznością w przypadku bardzo uciążliwych zabrudzeń spowodowanych owadami. Preparaty te z powodzeniem można aplikować na wszystkie powierzchnie, które zostały wcześniej  zabezpieczone lub nie.